| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 1 Year |
| Warranty: | 1 Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
LED Display Car Front and Rear Backup Reverse Parking Sensor
| Model number | CD01-4T3. |
| Sensor diameter | 18.5mm with angle |
| Sensor cable | 2.4m with IP67 waterproof connector. |
| Sensor detection | 0-2.4m. |
| Display range | 0-2.4m for rear system, 0-1.2m for front system. |
| Built-in buzzer range | 30cm-1.5m for rear system, 30-80cm for front system, keep silent from 31-79cm. |
| Distance readout | Meter and Feet free change |
| Warranty | 1 year |

3. Side sensors detection limitation to avoid strong side sensor false alarm are designed. UP for





