| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 1 Year |
| Warranty: | 1 Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model number | CD01-4T0. |
| Sensor diameter | 18.5mm |
| Sensor cable | 2.5m with IP67 waterproof connector. |
| Sensor detection | 0-2.5m. |
| Display range | 0-2.5m for reverse sensor and 0-1.2m for front sensor. |
| Built-in buzzer range | 30cm-1.5m for reverse sensor and 30cm-80cm for front sensor. |
| Distance readout | Meter and Feet free change |
| Warranty | 1 year |
Addtional Switch to turn on/off the whole parking sensor. Built-in buzzer alarm option for chioce. And there is no standalone buzzer in the kit for choice. Welcome to contact for more details.

Function details
2. Front activation choose by dip switch 2. UP for Speed activation, Down for Brake activation.
3. Side sensors detection limitation to avoid strong side sensor false alarm are designed. UP for
4. CONFIG4 to offer buzzer sound volume choice from 800Kz to 1200Kz. Then you can choose the better buzzer sound you need for louder
5. IP67 Waterproof connector for each sensor cable. Easy for sensor replacement. 


